صمیمانه پذیرای نظرات شما هستیم

لطفا نظرات و پشنهادات و انتقادات خود را جهت بهبود عملکرد از طریق فرم تماس در اختیار ما قرار دهید .

   

 

 

پرتال پشتیبانی سباهاست

سباهاست به منظور ایجاد سهولت برای مشتریان در امر پشتیبانی ، اقدام به راه اندازی پرتال پشتیبانی نموده است . در این پرتال علاوه بر آموزشها و نکات فنی متداول ، امکان ایجاد تیکت جهت مطرح کردن سوالات و مشکلات فنی در نظر گرفته شده است . کلیه مسائل مربوط به پشتیبانی مشتریان از طریق این پرتال انجام میگیرد :

 

برای ورود به پرتال پشتیبانی سباهاست کلیک کنید

 


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

تفاوت سیستم عاملهای Windows و Unix

اين سوال برای اکثر دارندگان سايت مطرح است که کدام يک از سيستم عامل، برای آنها مناسب تر است؟ در زير ما برای شما اين دو سيستم عامل را با يکديگر مقايسه کرده ايم:
نکته مهم: يکی از مهمترين مسائلی که کاربران با آن مواجه هستند، اين است که فکر می کنند برای اينکه سايت خود را بر روی سرور Unix قرار دهند، نياز دارند تا بر روی کامپيوتر خودشان نيز Unix داشته باشند. اين تفکر درست نيست. منظور اين است که نوع سيستم عاملی که در حال حاظر استفاده می کنيد، نبايد در تصميم گيری شما برای نوع سيستم عامل تاثير بگذارد.

عوامل مقايسه

Windows

UNIX

راحتی استفاده
قابليت اطمينان
سرعت
عملکرد
قيمت
سازگاری با محصولات Microsoft
نرم افزارهای مجانی همراه با source

راحتی استفاده: بعد گذشت سالهای زيادی از عمر Windows و Unix، امروزه هيچ يک از اين دو سيستم عامل برتری از نظر راحتی استفاده نسبت به ديگری ندارد. بنابراين توصيه ميشود با توجه به مهارت کاربر در استفاده از هر کدام از آنها، انتخاب صورت گيرد.
قابليت اطمينان:طبق گفته منابع مطمئن، Unix از قابلیت اطمینان بیشتری نسبت به Windowsبرخوردار است. اما قابلیت اطمینان Windows نیز بسیار نزدیک به Unix است، بنابراین شما می توانید با توجه به خواص هر یک و نیز مهارت خودتان در به کار بردن آنها، تصمیم گیری کنید.
سرعت:از نظر سرعت با هم تفاوتی ندارند.
عملکرد:تقریبا می توان گفت کاری نیست که با یکی از این دو سیستم عامل بتوان انجام داد ولی با دیگری نه. تفاوت عملکرد این دو سیستم عامل در ابزارهای قابل استفاده است. برای مثال اگر سایت وب شما نیاز به بانک اطلاعاتی دارد، میتوانید برای سرورهای Unix از
PHP/MySQL استفاده کنید و در صورتی که سرور شما Windows  باشد، می توانید ازASP/MS SQL استفاده کنید.
قيمت:از نظر قیمت، Windows  گران تر از Unix  است.  زیرا Unix  کاملا Free  است اما برای خرید یک نسخه Windows 200 Advanced Server باید قیمتی در حدود 4000 دلار پرداخت کرد(البته در کشوری غیر از ایران!)
نرم افزارهای مجانی همراه با source: اکثر نرم افزارهای موجود برای سیستم عامل Unix مجانی هستند، این مسئله در مورد Windows صادق نیست.
نرم افزارهايی که هر کدام از اين سيستم عامل ها پشتيبانی ميکنند به شرح
 زير است:

Windows UNIX

نرم افزار

MS FrontPage 2000,2002
Flash
Shockwave
RealAudio/Video
Cgi-script
Perl
PHP
 

SSH (Secure Telnet)

  MySQL
  Miva
 

ASP (active server pages)

  MS Access
  MS SQL
  Visual Basic Scripts
  Windows Media

IIS (Internet Information Server)

Apache Web Server

کلیه حقوق این سایت متعلق است به شرکت سباهاست ، استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است .